SPONSORLUK

KAWKABA OYUNU SPONSORLUĞU

Gökyüzüne merak duyan çocuklara Kawkaba oyunu hediye ederek onların bilim yolculuğuna katkıda bulunmak ister misiniz? Kawkaba iki veya daha fazla oyuncu ile oynanabilen eğlenceli bir kart oyunudur. Bu oyun sayesinde her yaştan oyuncu; 88 farklı takımyıldızının isimlerini, gökyüzündeki konumlarını, komşu takımyıldızları, çeşitli astronomi kavramlarını ve astronomide çığır açmış 4 büyük bilim insanını öğrenebilirler. Ayrıca bunlardan isimlerini İslam astronomi tarihinde çığır açmış olan Abdurrahman es-Sûfî'nin verdiği ve günümüz astronomisinde hala aynı isimlerle anılan takımyıldızlara dair bilgiler de edinebilirler. Siz de tasarımında kendi logonuzun yer aldığı toplamda 104 karttan oluşan ve kendi özel kutusunda gelen Kawkaba oyununu hediye ederek çocukların bilim yolculuğunda yer alabilir, bilime olan desteğinizi daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

CİHANNÜMÂ DÜNYA HARİTASI SPONSORLUĞU

Çocukların dünyayı sizin desteklerinizle tanımasını ister misiniz? Sergimizde yer alan Kâtip Çelebi’nin Cihannümâ adlı eserindeki muhteşem dünya haritası sizin desteklerinizle evlerin duvarlarını süsleyebilir. Şirket logonuzun bulunduğu dünya haritası her yaştan coğrafya meraklılarının dünyayı tanımasını sağlayacak.

ÖNCÜ KARTLARI SPONSORLUĞU

Modern Bilimin Öncüleri sergisi, sizin de desteklerinizle geleceğin bilim insanlarına ilham olmaya devam ediyor. Hazırladığımız Modern Bilim Öncüleri kart oyunumuz sayesinde sergimizi gezen çocukların bilim tarihi serüveni her daim devam edecek. Öncü bilim insanlarına, önemli olaylara ve bilim yapılan coğrafyalara dair bilgiler veren bu oyun sayesinde ziyaretçilerimizin merak duyguları harekete geçecek. Siz de üzerinde logonuzun bulunduğu bu kart oyununu çocuklara hediye ederek onların geleceğin bilim insanları olma yolundaki maceralarına destek olabilirsiniz.

CEZERÎ'NİN KRANK MİLİ KİTİ SPONSORLUĞU

Cezerî, büyük miktarda suyu yukarı yönlendirebilecek çeşitli düzenekler tasarlayan bir bilim adamıydı. Bu çalışmaları sırasında bugün krank mili olarak bildiğimiz parçayı ilk kez kullanmıştır. Birçok makinenin içerisinde yer alan bu parça dairesel hareketi doğrusal harekete çevirmektedir. Etkisiyle Sanayi Devrimini dahi tetikleyen bu küçük parça, tarihteki en önemli keşiflerden biri olarak kabul edilmektedir. Krank mili günümüzde otomobillerden lokomotiflere pek çok alanda kullanılmaktadır. Siz de etkisiyle bilim tarihinin seyrini değiştiren bu etkileyici düzeneği üzerinde firmanızın logosu bulunan bir kit halinde çocuklara hediye ederek onların mekaniğe olan ilgisine destek olabilirsiniz.