SERGİ HAKKINDA

BAZI FİKİRLER ZAMANIN ÖTESİNDEDİR…

Zamana yön vermek, ona anlam katmak için çabalayanların işidir.
 

Usturlab tarafından 2 yıllık uzun soluklu bir çalışmanın sonucu olarak tasarlanan ve üretilen “Modern Bilimin Öncüleri” bilim tarihi sergisi, 4 Kasım 2019 tarihinden itibaren İstanbul Havalimanında bilim ve sanat severler ile buluşmaya başladı.

Modern bilim ve teknolojilerin öncüsü olan bilim insanlarını, insanoğlunun bilim üretme macerasını ve İslam medeniyetinin bu macera içindeki yerini tüm dünyaya etkileşimli olarak anlatmayı hedefleyen “Modern Bilimin Öncüleri” sergisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Yılı” etkinlikleri kapsamında açılmıştır.

"Modern Bilimin Öncüleri” sergisi, cebir, mekanik, tıp, astronomi, fizik gibi disiplinlerin yapı taşlarını inşa eden, farklı kültürlerden birçok bilim ve sanat insanına ilham olmuş ve modern bilim dallarının temelini atmış bilim insanları ve eserlerini tanıma fırsatı sağlıyor. Sergide ayrıca, bilim insanlarının Yunan, Hint ve Çin kültürlerine ait eserleri inceleyerek ve tercüme ederek kendi medeniyet havzalarına kazandırmaları ve yeni metotlar geliştirmeleri de ele alınıyor. Ayrıntılı bilgi için sergi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.modernbiliminonculeri.com

Süre: Yaklaşık 30 dk
Giriş ücreti: Ücretsiz